Nacional masculino
Positions
Grupo 8
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Xaquima 4 4 0 48 24 24
2 Raza 4 3 1 41 28 13
3 Flota Chancle 4 2 2 43 36 7
4 Zeppelin Manizales 4 1 3 35 30 5
5 Ryu Cali 4 0 4 11 60 -49
Grupo 9
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Uro Monster 4 4 0 55 24 31
2 CLUB DEPORTIVO DISCOUNTRY ULTIMATE 4 3 1 52 25 27
3 CALIMAS ULTIMATE CLUB 4 2 2 44 43 1
4 RYU KIE 4 1 3 31 56 -25
5 Helio Ultimate 4 0 4 22 56 -34
Group 1
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Euforia Ultimate Club 3 3 0 47 10 37
2 SOTAVENTO ULTIMATE CLUB 3 2 1 26 33 -7
3 Psychodisco 3 1 2 33 34 -1
4 Tacuma Ultimate Club Girardota 3 0 3 15 44 -29
Group 2
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Disco Stu 3 3 0 35 23 12
2 C4 3 2 1 33 30 3
3 Layons 3 1 2 32 25 7
4 Elevation 3 0 3 21 43 -22
Group 3
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Kie 3 3 0 41 18 23
2 Fenix Masculino 3 2 1 34 21 13
3 SAMANES 3 1 2 32 30 2
4 Capital Bucks 3 0 3 11 49 -38
Group 4
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 URUTAU ULTIMATE CAJICÁ 3 3 0 35 22 13
2 Evolution 3 2 1 34 20 14
3 Montallantas 3 1 2 24 27 -3
4 Comunidad el Oso Ultimate Club (Amarillo) 3 0 3 17 41 -24
Group 5
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Aire 3 3 0 40 19 21
2 Giro 3 2 1 32 23 9
3 Legionarios 3 1 2 29 26 3
4 Wuanuru 3 0 3 11 44 -33
Group 6
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Comunidad el Oso Ultimate Club 3 3 0 47 12 35
2 Sabotage Ultimate 3 2 1 29 26 3
3 Atawk 3 1 2 22 38 -16
4 Sinergia Ultimate Club 3 0 3 15 37 -22
Group 7
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Mamoots 3 3 0 44 13 31
2 MAKAWUA U.C 3 2 1 36 27 9
3 Kiya 3 1 2 23 30 -7
4 Suricatos 3 0 3 12 45 -33
9-10
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 CLUB DEPORTIVO DISCOUNTRY ULTIMATE 1 1 0 14 9 5
2 URUTAU ULTIMATE CAJICÁ 1 0 1 9 14 -5
11-12
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Aire 1 1 0 17 0 17
2 Uro Monster 1 0 1 0 17 -17
15-16
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Sabotage Ultimate 1 1 0 10 9 1
2 C4 1 0 1 9 10 -1
13-14
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Giro 1 1 0 10 9 1
2 MAKAWUA U.C 1 0 1 9 10 -1
Group 1
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
Group 2
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
Group 3
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
Group 4
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
25-26
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Montallantas 1 1 0 11 8 3
2 Comunidad el Oso Ultimate Club (Amarillo) 1 0 1 8 11 -3
27-28
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Flota Chancle 1 1 0 8 7 1
2 Kiya 1 0 1 7 8 -1
31-32
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Tacuma Ultimate Club Girardota 0 0 0 0 0 0
2 Atawk 0 0 0 0 0 0
29-30
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Sinergia Ultimate Club 1 1 0 11 4 7
2 Elevation 1 0 1 4 11 -7
33-35
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Suricatos 2 1 1 19 18 1
2 Helio Ultimate 2 1 1 17 17 0
3 RYU KIE 2 1 1 16 17 -1
36-38
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Ryu Cali 2 2 0 20 16 4
2 Wuanuru 2 1 1 26 16 10
3 Capital Bucks 2 0 2 9 23 -14
Group A
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Euforia Ultimate Club 3 3 0 38 20 18
2 Disco Stu 3 2 1 33 27 6
3 CLUB DEPORTIVO DISCOUNTRY ULTIMATE 3 1 2 26 30 -4
4 Sabotage Ultimate 3 0 3 17 37 -20
Group B
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Comunidad el Oso Ultimate Club 3 3 0 41 18 23
2 Fenix Masculino 3 2 1 29 28 1
3 URUTAU ULTIMATE CAJICÁ 3 1 2 28 35 -7
4 C4 3 0 3 21 38 -17
Group C
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Evolution 3 3 0 35 22 13
2 Mamoots 3 2 1 33 28 5
3 Uro Monster 3 1 2 28 31 -3
4 Giro 3 0 3 27 42 -15
Group D
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Xaquima 3 3 0 29 23 6
2 Kie 3 2 1 30 24 6
3 Aire 3 1 2 29 27 2
4 MAKAWUA U.C 3 0 3 21 35 -14
Group E
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Raza 3 3 0 33 21 12
2 Zeppelin Manizales 3 2 1 33 27 6
3 Montallantas 3 1 2 31 27 4
4 Tacuma Ultimate Club Girardota 3 0 3 14 36 -22
Group F
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 SOTAVENTO ULTIMATE CLUB 3 3 0 32 15 17
2 CALIMAS ULTIMATE CLUB 3 2 1 31 19 12
3 Comunidad el Oso Ultimate Club (Amarillo) 3 1 2 18 29 -11
4 Atawk 3 0 3 17 35 -18
Group G
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Layons 3 3 0 35 13 22
2 Psychodisco 3 2 1 29 23 6
3 Kiya 3 1 2 24 25 -1
4 Sinergia Ultimate Club 3 0 3 13 40 -27
Group H
Pos Team Played Won Lost GF GA GD
1 Legionarios 3 3 0 25 19 6
2 SAMANES 3 2 1 31 22 9
3 Flota Chancle 3 1 2 23 22 1
4 Elevation 3 0 3 14 30 -16
1-8

17-24

Matches
Date - Time Field Status
2014-10-13 11:20:00 Luis Fernando 1 Uro Monster 0 vs 17 Aire
2014-10-10 08:00:00 Field 8 Ryu Cali 4 vs 17 Flota Chancle
2014-10-10 14:40:00 Field 8 Raza 9 vs 7 Zeppelin Manizales
2014-10-10 13:00:00 Field 8 Xaquima 12 vs 7 Flota Chancle
2014-10-10 16:20:00 Field 9 Ryu Cali 3 vs 17 Xaquima
2014-10-11 08:00:00 Field 8 Raza 10 vs 8 Flota Chancle
2014-10-11 08:00:00 Field 9 Xaquima 9 vs 6 Zeppelin Manizales
2014-10-11 09:40:00 Field 9 Ryu Cali 3 vs 14 Raza
2014-10-11 13:00:00 Field 9 Raza 8 vs 10 Xaquima
2014-10-11 14:40:00 Field 8 Ryu Cali 1 vs 12 Zeppelin Manizales
2014-10-11 13:00:00 Field 8 Zeppelin Manizales 10 vs 11 Flota Chancle
2014-10-10 09:40:00 Field 8 CLUB DEPORTIVO DISCOUNTRY ULTIMATE 11 vs 9 CALIMAS ULTIMATE CLUB
2014-10-10 09:40:00 Field 9 Uro Monster 17 vs 6 RYU KIE
2014-10-10 11:20:00 Field 9 Helio Ultimate 1 vs 16 CLUB DEPORTIVO DISCOUNTRY ULTIMATE
2014-10-10 13:00:00 Field 9 Uro Monster 14 vs 7 CALIMAS ULTIMATE CLUB
2014-10-10 14:40:00 Field 9 CLUB DEPORTIVO DISCOUNTRY ULTIMATE 17 vs 6 RYU KIE
2014-10-11 08:00:00 Field 10 Helio Ultimate 7 vs 12 RYU KIE
2014-10-11 16:20:00 Field 8 RYU KIE 7 vs 15 CALIMAS ULTIMATE CLUB
2014-10-11 16:20:00 Field 9 CLUB DEPORTIVO DISCOUNTRY ULTIMATE 8 vs 9 Uro Monster
2014-10-11 11:20:00 Field 10 Helio Ultimate 3 vs 15 Uro Monster
2014-10-10 16:20:00 Field 12 Helio Ultimate 11 vs 13 CALIMAS ULTIMATE CLUB
2014-10-10 13:00:00 Villamaría 2 C4 13 vs 10 Elevation
2014-10-10 14:40:00 Villamaría 2 Disco Stu 9 vs 8 Layons
2014-10-11 08:00:00 Villamaría 2 Disco Stu 14 vs 5 Elevation
2014-10-11 13:00:00 Villamaría 2 Layons 16 vs 6 Elevation
2014-10-11 09:40:00 Villamaría 2 C4 10 vs 8 Layons
2014-10-11 16:20:00 Villamaría 2 Disco Stu 12 vs 10 C4
2014-10-10 13:00:00 Field 5 Legionarios 12 vs 4 Wuanuru
2014-10-10 14:40:00 Field 5 Aire 13 vs 5 Giro
2014-10-11 08:00:00 Field 5 Aire 17 vs 5 Wuanuru
2014-10-11 09:40:00 Field 5 Legionarios 8 vs 12 Giro
2014-10-11 13:00:00 Field 5 Aire 10 vs 9 Legionarios
2014-10-11 14:40:00 Field 5 Giro 15 vs 2 Wuanuru
2014-10-10 13:00:00 Luis Fernando 1 Fenix Masculino 17 vs 5 Capital Bucks
2014-10-10 14:40:00 Luis Fernando 1 Kie 14 vs 11 SAMANES
2014-10-11 09:40:00 Luis Fernando 1 Fenix Masculino 11 vs 6 SAMANES
2014-10-11 08:00:00 Luis Fernando 1 Kie 17 vs 1 Capital Bucks
2014-10-11 13:00:00 Luis Fernando 1 Kie 10 vs 6 Fenix Masculino
2014-10-11 14:40:00 Luis Fernando 1 SAMANES 15 vs 5 Capital Bucks
2014-10-10 13:00:00 Field 7 MAKAWUA U.C 17 vs 4 Suricatos
2014-10-11 16:20:00 Field 7 Mamoots 15 vs 8 MAKAWUA U.C
2014-10-10 14:40:00 Field 7 Kiya 4 vs 12 Mamoots
2014-10-11 08:00:00 Field 7 Mamoots 17 vs 1 Suricatos
2014-10-11 13:00:00 Field 7 Kiya 11 vs 7 Suricatos
2014-10-11 09:40:00 Field 7 MAKAWUA U.C 11 vs 8 Kiya
2014-10-10 13:00:00 Field 6 Atawk 12 vs 5 Sinergia Ultimate Club
2014-10-10 14:40:00 Field 6 Comunidad el Oso Ultimate Club 15 vs 3 Sabotage Ultimate
2014-10-11 08:00:00 Field 6 Comunidad el Oso Ultimate Club 15 vs 6 Sinergia Ultimate Club
2014-10-11 09:40:00 Field 6 Atawk 7 vs 16 Sabotage Ultimate
2014-10-11 16:20:00 Field 6 Sabotage Ultimate 10 vs 4 Sinergia Ultimate Club
2014-10-11 13:00:00 Field 6 Comunidad el Oso Ultimate Club 17 vs 3 Atawk
2014-10-10 13:00:00 Villamaría 1 Euforia Ultimate Club 16 vs 7 Psychodisco
2014-10-10 14:40:00 Villamaría 1 SOTAVENTO ULTIMATE CLUB 12 vs 8 Tacuma Ultimate Club Girardota
2014-10-11 08:00:00 Villamaría 1 Euforia Ultimate Club 17 vs 1 Tacuma Ultimate Club Girardota
2014-10-11 13:00:00 Villamaría 1 Euforia Ultimate Club 14 vs 2 SOTAVENTO ULTIMATE CLUB
2014-10-11 09:40:00 Villamaría 1 SOTAVENTO ULTIMATE CLUB 12 vs 11 Psychodisco
2014-10-11 14:40:00 Villamaría 1 Psychodisco 15 vs 6 Tacuma Ultimate Club Girardota
2014-10-10 14:40:00 Luis Fernando 2 Evolution 17 vs 4 Comunidad el Oso Ultimate Club (Amarillo)
2014-10-10 16:20:00 Luis Fernando 2 URUTAU ULTIMATE CAJICÁ 11 vs 8 Montallantas
2014-10-11 08:00:00 Luis Fernando 2 URUTAU ULTIMATE CAJICÁ 15 vs 7 Comunidad el Oso Ultimate Club (Amarillo)
2014-10-11 09:40:00 Luis Fernando 2 Evolution 10 vs 7 Montallantas
2014-10-11 14:40:00 Luis Fernando 2 Montallantas 9 vs 6 Comunidad el Oso Ultimate Club (Amarillo)
2014-10-11 13:00:00 Luis Fernando 2 Evolution 7 vs 9 URUTAU ULTIMATE CAJICÁ
2014-10-12 13:00:00 Field 10 Wuanuru 10 vs 13 Ryu Cali
2014-10-12 08:00:00 Field 10 Capital Bucks 6 vs 7 Ryu Cali
2014-10-12 16:20:00 Field 10 Wuanuru 16 vs 3 Capital Bucks
2014-10-12 01:00:00 Villamaría 1 Disco Stu 14 vs 4 Sabotage Ultimate
2014-10-12 11:20:00 Villamaría 1 Euforia Ultimate Club 11 vs 7 CLUB DEPORTIVO DISCOUNTRY ULTIMATE
2014-10-12 02:40:00 Villamaría 1 CLUB DEPORTIVO DISCOUNTRY ULTIMATE 10 vs 8 Sabotage Ultimate
2014-10-12 04:20:00 Villamaría 1 Euforia Ultimate Club 14 vs 8 Disco Stu
2014-10-12 09:40:00 Villamaría 1 Disco Stu 11 vs 9 CLUB DEPORTIVO DISCOUNTRY ULTIMATE
2014-12-10 08:00:00 Villamaría 1 Euforia Ultimate Club 13 vs 5 Sabotage Ultimate
2014-10-12 11:20:00 Field 10 RYU KIE 10 vs 8 Suricatos
2014-10-12 09:40:00 Field 10 Helio Ultimate 8 vs 11 Suricatos
2014-10-12 14:40:00 Field 10 RYU KIE 6 vs 9 Helio Ultimate
2014-10-12 16:20:00 Villamaría 2 Comunidad el Oso Ultimate Club 14 vs 6 URUTAU ULTIMATE CAJICÁ
2014-10-12 08:00:00 Villamaría 2 Comunidad el Oso Ultimate Club 13 vs 5 C4
2014-10-12 09:40:00 Villamaría 2 URUTAU ULTIMATE CAJICÁ 9 vs 10 Fenix Masculino
2014-10-12 11:20:00 Villamaría 2 Comunidad el Oso Ultimate Club 14 vs 7 Fenix Masculino
2014-10-12 13:00:00 Villamaría 2 URUTAU ULTIMATE CAJICÁ 13 vs 11 C4
2014-10-12 14:40:00 Villamaría 2 Fenix Masculino 12 vs 5 C4
2014-10-12 16:20:00 Luis Fernando 2 Kie 11 vs 7 Aire
2014-10-12 11:20:00 Luis Fernando 2 Kie 8 vs 10 Xaquima
2014-10-12 08:00:00 Luis Fernando 2 Kie 11 vs 7 MAKAWUA U.C
2014-10-12 09:40:00 Luis Fernando 2 Aire 7 vs 10 Xaquima
2014-10-12 13:00:00 Luis Fernando 2 Aire 15 vs 6 MAKAWUA U.C
2014-10-12 14:40:00 Luis Fernando 2 Xaquima 9 vs 8 MAKAWUA U.C
0000-00-00 00:00:00 Field 13 Layons 15 vs 2 Sinergia Ultimate Club
2014-10-12 09:40:00 Field 13 Psychodisco 9 vs 8 Kiya
2014-10-12 11:20:00 Field 13 Layons 9 vs 7 Kiya
2014-10-12 13:00:00 Field 13 Psychodisco 16 vs 4 Sinergia Ultimate Club
2014-10-12 14:40:00 Field 13 Kiya 9 vs 7 Sinergia Ultimate Club
2014-10-12 16:20:00 Field 13 Layons 11 vs 4 Psychodisco
2014-10-12 08:00:00 Field 11 Raza 12 vs 6 Tacuma Ultimate Club Girardota
2014-10-12 09:40:00 Field 11 Montallantas 12 vs 13 Zeppelin Manizales
2014-10-12 11:20:00 Field 11 Raza 11 vs 7 Zeppelin Manizales
2014-10-12 13:00:00 Field 11 Montallantas 11 vs 4 Tacuma Ultimate Club Girardota
2014-10-12 14:40:00 Field 11 Zeppelin Manizales 13 vs 4 Tacuma Ultimate Club Girardota
2014-10-12 16:20:00 Field 11 Raza 10 vs 8 Montallantas
2014-10-12 08:00:00 Field 12 SOTAVENTO ULTIMATE CLUB 14 vs 4 Comunidad el Oso Ultimate Club (Amarillo)
2014-10-12 09:40:00 Field 12 CALIMAS ULTIMATE CLUB 15 vs 7 Atawk
2014-10-12 14:40:00 Field 12 Atawk 4 vs 10 Comunidad el Oso Ultimate Club (Amarillo)
2014-10-12 11:20:00 Field 12 SOTAVENTO ULTIMATE CLUB 10 vs 6 Atawk
2014-10-12 13:00:00 Field 12 CALIMAS ULTIMATE CLUB 11 vs 4 Comunidad el Oso Ultimate Club (Amarillo)
2014-10-12 16:20:00 Field 12 SOTAVENTO ULTIMATE CLUB 8 vs 5 CALIMAS ULTIMATE CLUB
2014-10-12 08:00:00 Field 14 Legionarios 7 vs 5 Elevation
2014-10-12 09:40:00 Field 14 SAMANES 11 vs 6 Flota Chancle
2014-10-12 11:20:00 Field 14 Legionarios 8 vs 6 Flota Chancle
2014-10-12 13:00:00 Field 14 SAMANES 12 vs 6 Elevation
2014-10-12 14:40:00 Field 14 Flota Chancle 11 vs 3 Elevation
2014-10-12 16:20:00 Field 14 Legionarios 10 vs 8 SAMANES
2014-10-12 08:00:00 Luis Fernando 1 Mamoots 13 vs 10 Giro
2014-10-12 09:40:00 Luis Fernando 1 Uro Monster 6 vs 10 Evolution
2014-10-12 11:20:00 Luis Fernando 1 Mamoots 9 vs 10 Evolution
2014-10-12 13:00:00 Luis Fernando 1 Uro Monster 14 vs 10 Giro
2014-10-12 14:40:00 Luis Fernando 1 Evolution 15 vs 7 Giro
2014-10-12 16:20:00 Luis Fernando 1 Mamoots 11 vs 8 Uro Monster
2014-10-12 08:00:00 Villamaría 2 Comunidad el Oso Ultimate Club 9 vs 6 Mamoots
2014-10-13 08:00:00 Villamaría 1 Euforia Ultimate Club 14 vs 7 Kie
2014-10-13 08:00:00 Luis Fernando 1 Fenix Masculino 7 vs 11 Evolution
2014-10-13 08:00:00 Luis Fernando 2 Disco Stu 10 vs 11 Xaquima
2014-10-12 09:40:00 Villamaría 1 Kie 10 vs 7 Disco Stu
2014-10-13 09:40:00 Villamaría 2 Mamoots 10 vs 7 Fenix Masculino
2014-10-12 11:20:00 Villamaría 1 Evolution 5 vs 7 Comunidad el Oso Ultimate Club
2014-10-13 11:20:00 Villamaría 1 Euforia Ultimate Club 7 vs 11 Xaquima
2014-10-13 08:00:00 Field 11 Raza 11 vs 8 SAMANES
2014-10-13 08:00:00 Field 12 SOTAVENTO ULTIMATE CLUB 3 vs 10 Psychodisco
2014-10-13 08:00:00 Field 13 CALIMAS ULTIMATE CLUB 8 vs 13 Layons
2014-10-13 08:00:00 Field 14 Legionarios 6 vs 7 Zeppelin Manizales
2014-10-13 09:40:00 Luis Fernando 2 C4 9 vs 10 Sabotage Ultimate
2014-10-13 09:40:00 Field 14 Kiya 7 vs 8 Flota Chancle
2014-10-13 09:40:00 Field 11 SAMANES 13 vs 2 Legionarios
2014-10-13 09:40:00 Field 12 SOTAVENTO ULTIMATE CLUB 1 vs 10 CALIMAS ULTIMATE CLUB
2014-10-13 11:20:00 Luis Fernando 2 Giro 10 vs 9 MAKAWUA U.C
2014-10-13 11:20:00 Field 13 Montallantas 11 vs 8 Comunidad el Oso Ultimate Club (Amarillo)
2014-10-13 11:20:00 Field 14 Tacuma Ultimate Club Girardota 0 vs 0 Atawk
2014-10-13 11:20:00 Field 11 Raza 7 vs 9 Zeppelin Manizales
2014-10-13 11:20:00 Field 12 Layons 10 vs 8 Psychodisco
2014-10-13 11:20:00 Field 10 Sinergia Ultimate Club 11 vs 4 Elevation
2014-10-13 13:00:00 Villamaría 1 Kie 12 vs 10 Mamoots
2014-10-13 13:00:00 Luis Fernando 1 Euforia Ultimate Club 12 vs 6 Evolution
2014-10-13 13:00:00 Field 11 Layons 9 vs 5 Zeppelin Manizales
2014-10-13 14:40:00 Villamaría 1 Comunidad el Oso Ultimate Club 10 vs 6 Xaquima
2014-10-13 13:00:00 Villamaría 2 Disco Stu 17 vs -
2014-10-13 09:40:00 Luis Fernando 1 URUTAU ULTIMATE CAJICÁ 9 vs -
2014-10-13 13:00:00 Field 14 Psychodisco 0 vs -
2014-10-13 13:00:00 Field 12 SAMANES 17 vs -
2014-10-13 13:00:00 Field 13 Legionarios 0 vs -